Menu Zamknij

PREMIERA „ŚPIEWAJĄCEGO OBRUSIKA”!

PREMIERA „ŚPIEWAJĄCEGO OBRUSIKA”!

 

Dziś w warszawskim kinie Muranów odbyła się uroczysta „Śpiewającego obrusika” – pierwszego w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowego filmu fabularnego, będący dyplomem studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Film składa się z czterech niezależnych nowel: Kazan o bolesnym procesie inicjacji; Narkolovestory o ucieczce w narkotyki i o miłości, która pozwala przejść przez najgorsze; Naleśniki (z cukrem) o trudzie bycia rodzicami pod presją rzeczywistości; Śpiewający obrusik o sile miłości – wizyjna, poetycka adaptacja greckiej baśni. Nowele spięte są fragmentami dokumentalnymi z castingu i frenetycznym, surrealnym tanecznym finałem, inspirowanym kinem bollywoodzkim.

Zaczęło się od marzenia studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Marzenia o filmie. O pełnym metrażu.
W reżyserii Mariusza Grzegorzka. A kończy się na premierze filmu! Film zostaje oddany widowni po festiwalowym tournée (Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Transatlantyk w Poznaniu, łódzka CINERGIA, Festiwal Filmowy w Gdyni), z którego ekipa przywiozła pieczątkę jakości
w postaci ZŁOTEGO PAZURA – głównej nagrody konkursu INNE SPOJRZENIE gdyńskiego festiwalu.

– To, co wydarzyło się na tym planie; energia, jaka między nami była; to, w jaki sposób pracowaliśmy – niezależnie od tego z kim i przy czym przyjdzie nam w przyszłości pracować – wiemy na pewno – TO JEST NIE DO POWTÓRZENIA! – wspominają aktorzy. W takiej atmosferze w Szkole Filmowej powstał pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego w Polsce pełnometrażowy dyplom aktorski – bez milionowego budżetu, bez sztywnej metody. – To zawsze jest spotkanie człowieka z człowiekiem. Nie zawsze łatwe. To taka operacja chirurgiczna na otwartym organizmie. Z jakiegoś powodu wszystkim nam jest to potrzebne – mówi o spotkaniu ze studentami na planie Mariusz Grzegorzek, reżyser „Śpiewającego obrusika” i Rektor Szkoły.
Zapraszamy do kin – aktualna lista dostępna jest tutaj: facebook

Patronami dystrybucji filmu “Śpiewający obrusik” są: Trójka Polskie Radio, Filmweb.pl, Miesięcznik Kino, Kino Polska, wp.pl, Gazeta Wyborcza, CJG 24, dlastudenta.pl. Producent filmu: Szkoła Filmowa w Łodzi.

 

OBRUSIK PLAKAT LAST-2