Menu Zamknij

rada programowa

W 2014 roku po kilku latach zaniechanej aktywności, Studio Filmowe Indeks, dostosowane do współczesnych realiów i wymogów produkcji filmowej znów zaczęło prężnie działać, rozpoczynając nowy etap swojej działalności. Wówczas została powołana Rada Programowa, której zadaniem jest ocena zgłaszanych projektów filmowych, ich selekcja oraz rekomendowanie do dalszych prac zarówno w związku z pracami okresu development jak i skierowania do produkcji. W jej skład weszli:

Mariusz Grzegorzek – Przewodniczący Rady Programowej, reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenograf, scenarzysta, grafik, producent. Od 1989 wykładowca w PWSFTviT w Łodzi, początkowo jako asystent prof. Wojciecha Jerzego Hasa, a następnie samodzielny wykładowca przedmiotu “Reżyseria filmu fabularnego “, opiekun artystyczny wielu nagradzanych etiud studenckich. Od roku 2012 Rektor uczelni. Jako reżyser filmów fabularnych zadebiutował w roku 1993. Współwłaściciel firmy producenckiej Krakatau.

Leszek Dawid – reżyser, wykładowca na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Andrzej Mellin – reżyser i aktor. Pedagog w PWSFTviT w Łodzi, w latach 1990-93 i 2002-2008 dziekan Wydziału Reżyserii tej uczelni. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Gabriela Muskała – aktorka, dramatopisarka. W latach 1993-97 występowała w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Od roku 1997 aktorka Teatru im. Jaracza w Łodzi, w latach 2005-07 także Teatru Dramatycznego w Warszawie. Współpracuje z teatrami stołecznymi: Narodowym i Och-Teatrem.

Dorota Ostrowska – Orlińska – kierownik produkcji, producent. W latach 1991-2005 współwłaścicielka studia produkcyjnego “Fokus Film”. W latach 2005-2011 szef produkcji Studia Filmowego Perspektywa zaś od roku 2011 zastępca dyrektora Studia Filmowego “Zebra”. Wykładowca Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi, w latach 2005-2012 jego dziekan. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

† Krzysztof Ptak – operator. Wykładowca w wielu filmowych uczelniach europejskich, m. in. w latach 1992-94 pełnił funkcję rektora Wydziału Reżyserii w Narodowej Szkole Filmowej i Telewizyjnej w Wielkiej Brytanii. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Mariusz Wilczyński– malarz, scenograf, twórca filmów animowanych. Swoje prace wystawiał w Polsce, USA, Japonii oraz wielu krajach europejskich, biorąc udział w festiwalach sztuki i wystawach indywidualnych. Od roku 2007 wykładowca PWSFTviT w Łodzi.